Blog

The Paper Illustrator

14.09.2012 08:09

Musím se pochlubit :-D

Čestný úspěch :-D Můj příspěvek byl publikován ve speciálním čísle magazínu First cut vydávaného americkým cechem vystřihovánkářů Guild of American Papercutters. Vydali číslo specializované na vyprávění příběhů na počest H.CH.Andersena, asi nejznámějšího vystřihovánkáře, na počest 200 výročí vydání první knihy pohádek bratří Grimmů a současně na oslavu 25.let založení cechu.

 

Nově najdete Paper Illustrator také online ZDE

 

 

I am pretty proud, that my papercutting "Pretty Goldilocks" is part of the book The Paper Illustrator released by Guild of American Papercutters.

Obal na CD

11.08.2012 21:03

Užitečná drobnost, která není z mé hlavy, ale mohla by se vám hodit.

 

Zlatovláska

10.08.2012 22:20

Nejnovější vystřihovánka vznikla na zadání Guide of american papercutters. Pro další číslo časopisu FirstCut vymysleli téma "ilustrace k pohádkám". Jde mimo jiné i o vyjádření úcty vůči H.CH.Andersenovi, který pomocí vystřihovánek ilustroval většinu svých pohádek a je jednou z uznávaných historických osobností , která utvářela styl této výtvarné techniky.

 

Vystřihovánka má formát A4 a je řezaná čepelí z bílého kancelářského papíru. Nakreslit předlohu trvalo po chvilkách něco přes týden a dva dny trvalo samotné vyřezávání. Na celé vystřihovánce ale bylo úplně nejhorší přeložit pro cizince do angličtiny základní dějovou linii pohádky :-D

 

Řezací čepel

27.06.2012 16:56

 

Vždycky jsem poctivě stříhala vystřihovánky nůžkami na manikůru. Do té doby, než mi švagr koupil k vánocům v modelářských potřebách řezací skalpel ve tvaru propisky s vyměnitelným hrotem. A jsem ztracená. Podmínkou je mít 100% ostrou čepel. Pak jde nástroj přesně a precizně i více vrstvami papítu, umožní řezat i velmi tenké linky a v rozích je ostrý a přesný. Jako podložku používám řezací podložku na patchwork.

 

 

Tohle není ten můj, ten je ještě o něco vymyšlenější ... má možnost čepel odšroubovat a schovat dovnitř, aby se při manipulaci nepoškodila a druhý hrot je vypichovací jehla. Akorát ten nevím, kde ho švagr sehnal. Určitě v modelářských potřebách. Ale na této fotce dobře vidíte přirozené držení ... kreslí se s tím jako s tužkou a prsty se neodkrvují od zaříznutých nůžek. Doporučuji pořídit.

 

<< 1 | 2 | 3